Kurz zpěvu

Každé léto pořádáme týdenní pěvecký a hudební pobyt pro děti od 9 do cca 25, pro který se vžil název Kurz zpěvu. První kurz jsme ještě pod vedením Bohumíra Touška pořádali v roce 1990 na Velké Lhotě, poté byla na řadu let základnou Kutná Hora a Čáslav, nakonec jsme zcela ideální prostředí našli v Litomyšli. 

Kurz

Kurz je koncipován jako setkání dětí a mládeže, kdy právě motiv setkání a vzájemného ovlivňování a pomoci napomáhá začínajícím i zkušeným zpěvákům najít nový rozměr smyslu hudby. Snažíme se o zařazování nových forem hudebního zpracování a velkou rozmanitost i za hranici "hlavního proudu". Kurzy jsou vedené zároveň jako duchovní společenství křesťanského typu, protože naším vyznáním je víra v Ježíše Krista, který nám skrze hudbu dává poznávat bohatost života a důvod k vzájemnému sdílení.

V posledních letech je Kurz veden sehranou skupinou vedoucích, v jejichž čele stojí dirigentka Effathy Hanka Fišerová. Managerem Kurzu je kazatel Církve bratrské Roman Toušek. V týmu našli své místo velmi zkušení hudebníci, učitelé a vedoucí - Anita Vaňková, Marta Světlíková, Pavlína Prudilová a mnoho dalších. Administrativní organizaci, zároveň zdravotní péči má na starosti Lenka Machovcová.

Kurz Smetanův dům

Kurz zpěvu, stejně jako celá práce pěveckého sboru Effatha, je přidruženou součástí činnosti Církve bratrské, ale je otevřen spolupráci se všemi křesťanskými církvemi. Naší snahou je také to, aby se mezi námi velmi svobodně a dobře cítili zpěváci, kteří křesťanskou víru nevyznávají. 


 

 

 

 

 

Obrázek
Info ikona2

Bleskové zprávy

 

První bakalářka o historii Effathy

Jakub Chráska, jeden z nových dirigentů Effathy, sepsal bakalářskou práci, ve které mapuje historii a charakter činnosti pěveckého sboru Effatha. Je to první práce svého druhu, díky které máme konečně zachycenou svoji historii, navíc velmi dobře. Díky, Kubo!
Bakalářku najdete zde.

 

ArtCamp aneb Effatha Keňa

Naše dirigentka Hanka Fišerová iniciovala vznik nového projektu letního multižánrového kempu v Keni s názvem ArtCamp. Záměrem je umožnit mladým nadaným lidem v Keni rozvinout svoje umělecké schopnosti. V druhé polovině srpna 2024 bude skupina českých umělců a učitelů organizovat kemp v západní části Keni. Hanka má záměr zůstat v oblasti i po skončení kempu a zapojit se do hudebního a uměleckého vzdělávání mladých Keňanů i během dalšího školního roku.

Veškeré informace najdete na webu projektu 

 

Nová tříletá sezóna hlavního sboru

V lednu 2023 začíná nová tříletá sezóna hlavního sboru Effatha. Máte-li chuť se přidat, přihlaste se na úvodní jednodenní soustředění v sobotu 27. ledna 2024 v Praze na Smíchově. Úvodní setkání bude nezávazné, k pokračování už bude třeba se zavázat. Podmínkou je dovršení 18ti let v r. 2024. Počítat je třeba s tříletým závazkem, pět víkendů v roce, místa soustředění se budou stěhovat po celé republice. ZDE je odkaz na registrační formulář. V případě nejasností nás kontaktujte na info@effatha.cz

 

 

Obrázek
Hudba ikona2

Kdy a kde jsme

 

V roce 2024 nás čeká nová sezóna

  • První soustředění nové sezóny se uskutečnilo v sobotu 27. ledna na Smíchově.
    V plánu je navštívit víc místo naší země, jsme otevřeni přijet i k vám. Je ale třeba se domluvit dostatečně dopředu s ohledem na velké vzdálenosti, ze kterých se zpěváci sjíždějí. 
     
  • Letní Effatha v Litomyšli bude v termínu 3. - 9. srpna 2024
    Registrace již byla pro velký zájem uzavřena.
    Závěrečný koncert se uskuteční opět v bílém kostele "Povýšení sv. Kříže" u Klášterních zachrad, v pátek 9.8.2024 od 17 hod.

 

 

Obrázek
Kompas ikona2

Aktuální dění