Kurz zpěvu

Každé léto pořádáme týdenní pěvecký a hudební pobyt pro děti od 9 do cca 25, pro který se vžil název Kurz zpěvu. První kurz jsme ještě pod vedením Bohumíra Touška pořádali v roce 1990 na Velké Lhotě, poté byla na řadu let základnou Kutná Hora a Čáslav, nakonec jsme zcela ideální prostředí našli v Litomyšli. 

Kurz

Kurz je koncipován jako setkání dětí a mládeže, kdy právě motiv setkání a vzájemného ovlivňování a pomoci napomáhá začínajícím i zkušeným zpěvákům najít nový rozměr smyslu hudby. Snažíme se o zařazování nových forem hudebního zpracování a velkou rozmanitost i za hranici "hlavního proudu". Kurzy jsou vedené zároveň jako duchovní společenství křesťanského typu, protože naším vyznáním je víra v Ježíše Krista, který nám skrze hudbu dává poznávat bohatost života a důvod k vzájemnému sdílení.

V posledních letech je Kurz veden sehranou skupinou vedoucích, v jejichž čele stojí dirigentka Effathy Hanka Fišerová. Managerem Kurzu je kazatel Církve bratrské Roman Toušek. V týmu našli své místo velmi zkušení hudebníci, učitelé a vedoucí - Anita Vaňková, Marta Světlíková, Pavlína Prudilová a mnoho dalších. Administrativní organizaci, zároveň zdravotní péči má na starosti Lenka Machovcová.

Kurz Smetanův dům

Kurz zpěvu, stejně jako celá práce pěveckého sboru Effatha, je přidruženou součástí činnosti Církve bratrské, ale je otevřen spolupráci se všemi křesťanskými církvemi. Naší snahou je také to, aby se mezi námi velmi svobodně a dobře cítili zpěváci, kteří křesťanskou víru nevyznávají. 


 

 

 

 

 

Obrázek
Info ikona2

Bleskové zprávy

 

Alza na Givt.cz

Givt.cz navázal spolupráci s Alzou, což je výborné, ale má to háček. Alza si vymínila zvláštní režim, že příspěvek z nákupu nepůjde na konkrétní neziskovku, ale rovnoměrně stovce nejaktivnějších neziskovek.

Mládež na Táborských slavnostech

Mládež z Kurzu (15+) má možnost zazpívat na Táborských slavnostech 11. - 13. září 2020. V tuto chvíli probíhá mezi zpěváky průzkum zájmu. V této souvislosti by bylo třeba, aby aspoň většina mládežníků dorazila na Kurz již v neděli dopoledne kvůli nácviku. viz info pro přihlášené

Kurz zpěvu BUDE!!!

Situace se dostatečně uklidnila, takže potvrzujeme konání Kurzu zpěvu 2020 v Litomyšli v původně plánovaném rozsahu.

 

Obrázek
Hudba ikona2

Kdy a kde jsme

 

2. - 8. 8. 2020
Kurz zpěvu v Litomyšli

  • čtvrtek 6.8. ve 20h Piaristický kostel, se Slávkem Klecandrou
  • sobota 8.8. v 17h Povýšení sv. Kříže, závěrečný koncert 

11. - 13. 9. 2020
Táborské slavnosti, mládežníci z Kurzu

19. - 20. 9. 2020
Letovice - víkendové soustředění s nedělní službou
Návštěvu Soukenické jsme byli nuceni posunout na později, nejspíš na duben 2021

28. 11. 2020
Adventní setkání, 30 let Effathy, Soukenická(?)

29. - 31. 1. 2021
Havířov a Ostrava

26. - 28. 3. 2021
Praha Soukenická a Smíchov

28. - 30. 5. 2021
Náchod a Bystré
 

Další pozvání
Vsetín Jasenka, Tábor, Brno Kounicova

 

 

Obrázek
Kompas ikona2

Aktuální dění

 

Plány pro nejbližší období

Během roku 2019 a půlky 2020 nacvičujeme nový repertoár. Žel korokrize zasáhla i nás, takže jsme ztratili dvě důležité zkoušky v Náchodě a v Letovicích a celý plánovaný program se kvůli tomu bude redukovat či posouvat na později.

Tvoříme nový web

Právě dokončujeme tvorbu nového webu, který by měl být oproti minulému přehlednější. Pokud byste narazili na nefunkčnost či nešikovnost, případně vám zden něco podstatného chybí, budeme moc rádi za vaši zpětnou vazbu - roman@effatha.cz.

Kurz zpěvu - téměř plno

Na Kurz zpěvu 2020 v Litomyšli je přihlášeno téměr 90 zpěváků, což je opět úžasné. Váš zájem nás těší a vynasnažíme se, aby letošní Kurz byl alespoň tak kvalitní, jako ty předchozí. 

Labyrint srdce 2020

V rámci letošního 350 výročí od úmrtí J.A.Komenského se chceme připojit k akcím, které budou všude po republice probíhat pro připomenutí jeho odkazu. Rozhodli jsme se, že se pokusíme svolat Effaťáky, kteří umí Jelínkův Labyrint, a nabídneme sborům naši službu.