tag_kurz

God is Good

 • Posted on: 27 August 2018
 • By: roman

Ve dnech 19-25.8.2018 se uskutečnil 26. ročník kurzu zpěvu Effatha v Litomyšli. Pod vedením skvělé party vedoucích a dirigentky Hanky Fišerové se ho zúčastnilo rekordních 85 zpěváků z celé republiky, ve věku od osmi do 21 let.Během pěti dnů zpěváci zvládli nacvičit deset písní, hudební doprovod zajistili muzikanti z řad zpěváků. Dirigentka Hanka Fišerová vybrala různorodý repertoár, který zpěváky bavil, ale zároveň je posunul v jejich hudebních schopnostech. Mottem celého kurzu bylo zvolání: "Chválu vzdejte Hospodinu, protože je dobrý.

Tags: 

Závěrečný koncert Kurzu zpěvu 2017

 • Posted on: 8 August 2017
 • By: roman

Zveme Vás na náš závěrečný koncert. Pracujeme na něčem, co by mohlo zase jinak obohatit současný hudební styl v církvi. Vzali jsme pár opravdu starých a občas zcela zapomenutých chorálů, dali jsme je několika soudobým skladatelům, aby z nich vytvořili nové písně. Alena Fišerová je všechny přebásnila, aby byla vždy zachovaná zvěst, ale aby slova odpovídala současnému přemýšlení. Všechny písničky jsou velice zajímavé a opravdu nové.

Aktuální dění na kurzu můžete sledovat na facebooku Effathy.

Tags: 

Kapacita kurzu zpěvu je naplněna

 • Posted on: 22 February 2017
 • By: roman

Počet přihlášených zájemců o kurz zpěvu v Litomyšli dosáhl právě 64 zpěváků, což je 9 osob nad možné maximum. Budeme hledat řešení, abychom tento nadstav technicky zajistili, ale víc lidí přijmout opravdu nemůžeme. Moc nás mrzí, že nebudeme schopni umožnit účast všem zájemcům. 

Tags: 

Začala příprava kurzu 2017

 • Posted on: 11 January 2017
 • By: roman

Už se těšíme, až budeme moci v létě přivítat nové zpěváky i ty, kteří na kurzy jezdí pravidelně. Prozatím nebudeme prozrazovat náplň kurzu, ale určitě se opět můžete těšit na něco, co vás obohatí a co si hlavně budete moci privést do vlastních sborů.
Jakmile budeme mít nové informace, rádi je na tomto místě uveřejníme.
za přípravný tým
Roman

Materiály pro kurz 2016

 • Posted on: 29 May 2016
 • By: roman-veleni

Hlavním tématem kurzu budou hebrejské písně, zkusíme je okořenit i tancem. Máme k dispozici tradiční písničky jednoduchého typu, trochu složitější v úpravě od Tomáše Novotného, několik mesiánských a jako sladkou tečku bychom dali hlavní motiv z Prince egyptského (Když věříš zázrakům) s hebrejským dětským sborem.
Aby to ale nebylo jednotvárné, zkusili bychom dvě, či tři nejoblíbenější písničky z loňského muzikálu Zelené pastviny. A z druhé strany jako výhled na příští kurz máme gospelovou písničku.
Takže práce jak na kostele.

Kurz zpěvu 2016 - informace

 • Posted on: 24 May 2016
 • By: roman

Z důvodu velkého zájmu jsme byli nuceni uzavřít registraci a další zájemce žel musíme odmítat. Moc nás to mrzí, ale z hlediska ubytovací kapacity i reálného zvládnutí kurzu není možné počet zpěváků dále navyšovat.
Kurz zpěvu pro mladé zpěváky od 9 let výš na kurz zpěvu se bude konat v Litomyšli od 7. do 13. srpna 2016 pod záštitou pěveckého sboru Effatha. Kromě učení se novým písničkám a součinnosti v pěveckém sboru bude program obohacen o volnočasové aktivity. Během kurzu je také věnována pozornost duchovním programům.

Kurz zpěvu 2019

 • Posted on: 12 April 2016
 • By: roman

KAPACITA KURZU 2019 JE NAPLNĚNA.

V TUTO CHVÍLI JE PŘIHLÁŠENO PŘESNĚ 90 ZPĚVÁKŮ.

MALOU REZERVU PONECHÁVÁME PRO PŘÍPADNÉ CHLAPCE, KTERÝCH JE OPROTI DĚVČATŮM VÝRAZNÁ MENŠINA.

DĚKUJEME ZA NEBÝVALÝ ZÁJEM.


Kurz zpěvu pro mladé zpěváky od 9 do 25 let se bude konat v Litomyšli od 11. do 17. srpna 2019 pod záštitou pěveckého sboru Effatha. Kromě učení se novým písničkám a součinnosti v pěveckém sboru bude program obohacen o volnočasové aktivity. Během kurzu je také věnována pozornost duchovním programům.

Tags: