Ohlédnutí za Kurzem zpěvu 2016 v Litomyšli

Obsah článků

  • Posted on: 1 September 2016
  • By: roman

Na začátk srpna 2016 se konal 23. ročník kurzu zpěvu Effatha a než zcela zapadne v propadlišti dějin, stojí za zmínku alespoň několik postřehů a odkazů na fotografie a videozáznamy.

  • Asi poprvé v dějínách Effathy se stalo, že již v polovině května byla zcela naplněna kapacita kurzu, díky čemuž jsme přihlašování museli ukončit ještě před ohlášeným termínem. Nakonec na kurz dorazilo 62 zpěváků a 13 vedoucích.
  • Hlavní vedení kurzu bylo stejné, jako u vedení smíšeného sboru Effatha - dirigent a umělecký vedoucí: Hanka Fišerová, organizace: Jana Petriláková, pastor a celkové vedení: Roman Toušek. Hudební vedení zdatně doplnila osvědčená dvojice Marta Světlíková a Anita Vaňková. Volnočasové aktivity měla na starosti skupina šesti Effaťáků - Filip Smola, Michal a Adéla Bischofovi, Jana Petriláková, Eliška a Jára Štiglerovi. Jídelní zázemí zajistila dvojice Ester Pospíšilová a Jindra Steblová. Kolektiv vedoucích byl naprosto bezchybný. :)
  • Tématem kurzu byla Cesta svobody. Na pozadí příběhu vyvedení Izraele z Egyptského otroctví jsme zpívali tradiční i mesiánské židovské písně. Součástí nácviku byly i židovské tance. Výjimku tvořila jedna gospelová písnička, kterou jsme chtěli mj. propojit příběh Izraelitů a černochů bojujících za svobodu.
  • Poprvé jsme z účastníků kurzu vytvořili živou doprovodnou kapelu - klavír, basa, bicí, kytara, el. kytara, smyčce a flétny.

 
Fotografie a videa jsme uveřejnili na facebookové stránce Effathy.

 
 

Tags: